Internetowy serwis informacyjny Miejsko - Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rawiczu 2018-08-22
 
      Menu Główne
      Aktualności
      Udzielane świadczenia
      Karta Dużej Rodziny
      Druki
      Wymagane dokumenty
      Akty prawne
      Telefony zaufania
      Ważne adresy
      Polecane strony
      O nas w prasie
      Zespół Interdyscyplinarny
      DDPS w Rawiczu
      ŚDS w Rawiczu
      Projekty i dofinsnaowania
      Centrum Wolontariatu
      Punkt Wsparcia Seniora
      Przetargi i zapytania ofertowe
      Plan zamówień publicznych
      Praca w MGOPS
      Rejony socjalne
      RODO
      Kontakt

Obsługa osób głuchoniemych i niedosłyszących
Obsługa osób głuchoniemych
i niedosłyszących

Sierpień 2018
  Środowiskowy Dom Samopomocy w Rawiczu
    Wybór publikacji:
    Informacje ogólne o ŚDS
    Kreatywni Ludzie Kreatywny Świat
    Projekt animacyjny TACY SAMI
    Aktualności ŚDS

V Przegląd Taneczny „Tanecznym krokiem”

opublikowano: 30 maj 2018 r.

65 tancerzy z niepełnosprawnościami, 7 zespołów tanecznych, łącznie 130 uczestników przeglądu - tak w liczbach można podsumować V Przegląd Taneczny pn. "Tacy sami".
Wydarzenie, w ramach cyklu animacyjnego „TACY SAMI”, zorganizował 23 maja 2018r. Środowiskowy Dom Samopomocy w Rawiczu i grupa taneczna „Nie do wiary” przy współpracy z Domem Kultury w Rawiczu.
Spotkanie było kontynuacją kilkunastoletnich poszukiwań sposobów stymulowania do aktywności twórczej osób z niepełnosprawnościami, jednocześnie stanowiło okazję do promocji ich dorobku artystycznego, wymiany doświadczeń i integracji.
Na scenie, w barwnych strojach i oryginalnych układach choreograficznych, zaprezentowały się grupy taneczne:
DPS Chumiętki, grupa „Jesień” – Taniec Boliwijski
DPS Pakówka, grupa „Echo Dance” – Taniec z szarfami
ŚDS Góra, grupa „Impuls” - Menuet
ŚDS Żmigród, grupa „Kontakt” – Klepany
DPS Osiek, grupa Zbójnioki - Ludowe fantazje
DPS Rogowo, grupa „Spontaniczni” – Perypetie miłosne
ŚDS Rawicz, grupa „Nie do wiary” – Angielski taniec dworski.
Grupy taneczne otrzymały statuetki wykonane we współpracy pracowni plastycznej ŚDS z Zakładem Karnym w Rawiczu oraz gadżety promocyjne od Gminy Rawicz.
Gratulujemy tancerzom i opiekunom kreatywności i pasji tanecznej, zapraszamy za rok.

Dołączona galeria:

przejdź do galeriiZaproszenie na obchody IX Gminnego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami

opublikowano: 21 listopada 2017 r.

Burmistrz Gminy Rawicz, Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Dyrektor Domu Kultury w Rawiczu mają zaszczyt zaprosić osoby z niepełnosprawnościami na uroczystość obchodów IX GMINNEGO DNIA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI.
Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 4 grudnia 2017r., o godz. 11.00 w sali widowiskowej Domu Kultury w Rawiczu.
Więcej informacji na załączonym plakacie.

Dołączona galeria:

przejdź do galeriiIV Przegląd taneczny dla osób z niepełnosprawnościami pn. "Tanecznym krokiem"

opublikowano: 16 maj 2017 r.

10 grup tanecznych, około 80 tancerzy tak w liczbach można podsumować IV Przegląd taneczny "Tanecznym krokiem", realizowany w ramach projektu animacyjnego "Tacy sami" przez Środowiskowy Dom Samopomocy - grupę taneczną "Nie do wiary" i Dom Kultury w Rawiczu.
W taneczny klimat spotkania widownię wprowadziła Formacja teatralna „Pierocik”, wykonując "Taniec deszczu".
Tego dnia na scenie rawickiego Domu Kultury zaprezentowały się grupy taneczne z ośrodków wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami z Wielkopolski i Dolnego Śląska: ŚDS Gostyń, DDPS Rawicz, ŚDS Góra, Zespół Szkół im. S. Mikołajczyka w Miejskiej Górce, DPS Chumiętki, Zespół Szkół im. J. Pawła II, DPS Rościsławice, ŚDS Żmigród z Klubami seniora, DPS Pakówka i ŚDS Rawicz.
Na zakończenie spotkania grupy taneczne otrzymały pamiątkowe dyplomy i statuetki oraz materiały promocyjne Gminy Rawicz.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za profesjonalne pokazy taneczne i dużą dawkę energii.
Do zobaczenia za rok.

Dołączona galeria:

przejdź do galeriiSpektakl Bożonarodzeniowy

opublikowano: 26 stycznia 2017 r.

Gościnne wystąpili w naszym Domu uczniowie Gimnazjum nr 1 w Rawiczu. Spektakl niósł przesłanie istoty Świąt Bożego Narodzenia i przedstawiał wartości, które powinny stanowić sens naszego życia.

Dołączona galeria:

przejdź do galeriiZabawa karnawałowa

opublikowano: 25 stycznia 2017 r.

Kolorowe przebrania i rytmy disco królowały na naszej tegorocznej zabawie karnawałowej. Niespodzianką było przybycie wesołego klauna i kabaretowy show pn. "Chłop z Mazur". Po energicznych tańcach przyszedł czas na naładowanie baterii i skosztowanie pysznych dań, przygotowanych w pracowni kulinarnej. W czasie kiedy trwała najlepsza zabawa nasi wspaniali dyżurni kroili, gotowali, smażyli i zapiekali, przygotowując pyszne dania.

Dołączona galeria:

przejdź do galeriiSpotkanie z policjantką z KPP w Rawiczu

opublikowano: 12 stycznia 2017 r.

W związku z planowanym uruchomieniem sekcji rowerowej rozpoczęliśmy cykl edukacyjno-prewencyjny, dotyczący bezpieczeństwa zarówno w życiu codziennym jak i ruchu drogowym. Tego zadania podjęła się policjantka Katarzyna Starczewska - Młodszy Aspirant Policji i profilaktyk społeczny w KPP w Rawiczu, która zapoznała nas ze specyfiką pracy policji i wprowadziła w tematykę kolejnych spotkań. Było to spotkanie z gatunku tych bardzo intrygujących i tak angażujących uwagę, że wszyscy słuchali z zaciekawieniem, zadawali pytania i nikomu nie przyszło do głowy by wyjść z sali.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii"Hej kolęda, kolęda"

opublikowano: 11 stycznia 2017 r.

W naszym Domu odbyło się tradycyjne śpiewanie kolęd, które wszyscy dobrze znamy i lubimy. Oprawę muzyczną zapewnili nam muzykanci: Andrzej, Aldona i Dawid przy wsparciu pana Tomka.

Dołączona galeria:

przejdź do galeriiWyniki IV edycji konkursu plastycznego "Tacy sami"

opublikowano: 08 grudnia 2016 r.

Podczas VIII Gminnego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami rozstrzygnięto IV edycję konkursu plastycznego "Tacy sami" - niepełnosprawność w oczach dzieci.
Konkurs zorganizowany przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Rawiczu w ramach projektu animacyjnego „Tacy sami” adresowany był do uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Rawicz.
Ideą konkursu jest stworzenie okazji do: akcentowania obecności osób z niepełnosprawnością w społeczeństwie, rozmowy o ich specyficznych potrzebach oraz propagowania pozytywnego wizerunku.
W odpowiedzi na konkurs wpłynęło łacznie 79 prac.
Nagrody otrzymali:
W kategorii wiekowej klasy I - III
I miejsce – Aleksandra Burek, kl. I , SP nr 3 Rawicz, II miejsce – Antonina Lipowczyk, kl. II, SP Masłowo, III miejsce - Róża Doktorowska, kl. II, SP nr 3 Rawicz.
Wyróżnienia - Maja Wawrzyniak, kl. II SP Masłowo, Mikołaj Szymkowiak, kl. III, SP nr 5 Rawicz, Paulina Maćkowiak, kl. III, SP Masłowo.
W kategorii wiekowej klasy IV - VI
I miejsce – Mikołaj Rapior, kl. IV, SP nr 1 Rawicz, II miejsce – Nikola Kędzia, kl. IV, SP nr 5 Rawicz, III miejsce –Sara Styza, kl. VI, SP Masłowo.
Wyróżnienia - Oliwia Piątkowska, kl. V, SP nr 5 Rawicz, Zuzanna Wojciechowska, kl. V, SP nr 5 Rawicz, Emilia Machowiak, kl. V, SP nr 5 Rawicz, Milena Miłkowska, kl. V, SP Masłowo, Oliwia Janiewicz, kl. IV, SP nr 1 Rawicz.

Dołączona galeria:

przejdź do galeriiVIII Gminny Dzień Osób z Niepełnosprawnościami

opublikowano: 08 grudnia 2016 r.

VIII GMINNY DZIEŃ OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI pod hasłem „Kocham Cię życie” odbył się 07.12.2016r.
Organizatorzy spotkania: Burmistrz Gminy Rawicz, Dom Kultury w Rawiczu i Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rawiczu gościli samorządowców, kierowników jednostek organizacyjnych oraz osoby z niepełnosprawnościami z: rawickich stowarzyszeń „Pomocna Dłoń”, Dzieci i Osób Niepełnosprawnych, „Z Nadzieją w Przyszłość”, Rawicki Klub „Amazonka”, Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów – Zarząd Rejonowy w Rawiczu, Niepublicznego przedszkola „Eureka” z Oddziałami Integracyjnymi w Sierakowie, Dziennego Domu Pomocy Społecznej w Rawiczu, Środowiskowego Domu Samopomocy w Rawiczu, Niepublicznego Przedszkola "Tuptup" w Miejskiej Górce oraz Domu Pomocy Społecznej w Pakówce.
Uroczystość rozpoczęła się mocnym akcentem muzycznym w wykonaniu orkiestry ze Środowiskowego Domu Samopomocy. Po oficjalnym powitaniu gości serdeczne życzenia do osób z niepełnosprawnościami i ich bliskich skierowali: Burmistrz Gminy Rawicz Grzegorz Kubik i Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rawiczu Władysława Czajkowska. W części artystycznej zaprezentowali się uczestnicy ŚDS w Rawiczu: I. Kubisiak zagrała 3 utwory instrumentalne, grupa taneczna „Nie do wiary” zatańczyła Taniec mikołajkowy, formacja teatralna „Pierocik” wystąpiła w mimodramie „Kocham Cię życie" a całość zakończyli przewodnią piosenką W. Matysiak i M. Wąsik.
Wydarzeniem wieczoru był pokaz akrobatyczny Klub CRP w Lesznie i Mikołajkowa niespodzianka muzyczna – koncert Rodziny Matylów. Dodatkową atrakcją był sztuczny śnieg, nadający występom szczególnej magii.
W trakcie tego wyjątkowego spotkania rozstrzygnięto IV edycję konkursu plastycznego w ramach projektu animacyjnego „Tacy sami”, realizowanego przez rawicki ŚDS.
Organizacja spotkania była możliwa dzięki współpracy z Centrum Integracji Społecznej w Rawiczu, które zadbało o dekorację stołów i poczęstunek dla gości. Organizatorzy podziękowali również wolontariuszom i koordynatorowi p. Monice Świtale za Szkolnego Klubu Wolontariusza w Zespole Szkół Nr 3 w Rawiczu, działającego w ramach Lokalnego Centrum Wolontariatu przy M-GOPS w Rawiczu za sprawną pomoc w obsłudze imprezy.
Na zakończenie spotkania goście otrzymali bilety do kina i słodkie upominki.

Dołączona galeria:

przejdź do galeriiZaproszenie na obchody VIII Gminnego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami

opublikowano: 28 listopada 2016 r.

Burmistrz Gminy Rawicz, Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Dom Kultury w Rawiczu mają zaszczyt zaprosić osoby z niepełnosprawnościami na uroczystość obchodów VIII GMINNEGO DNIA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI.
Spotkanie odbędzie się w środę 7 grudnia 2016r., o godz. 16.00 w sali widowiskowej Domu Kultury w Rawiczu.

Więcej informacji na załączonym plakacie.

Dołączona galeria:

przejdź do galeriiList gratulacyjny dla Środowiskowego Domu Samopomocy

opublikowano: 25 listopada 2016 r.

Z okazji Jubileuszu 25-lecia systemu wsparcia osób niepełnosprawnych Środowiskowy Dom Samopomocy w Rawiczu otrzymał list gratulacyjny od Wojewody Wielkopolskiego, podczas Gali zorganizowanej w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu, w dniu 25 listopada 2016r.

załączniki:

1) List gratulacyjny


Na "Kolorowych rabatkach"

opublikowano: 13 lipca 2016 r.

Sekcja ogrodnicza w trakcie letnich nasadzeń.

Dołączona galeria:

przejdź do galeriiPiknik Rodzinny "Bądźmy razem"

opublikowano: 16 czerwca 2016 r.

Około 70 osób wzięło udział w corocznym Pikniku Rodzinnym "Bądźmy razem", zorganizowanym przez społeczność ŚDS dla uczestników i ich bliskich.
Spotkanie było okazją do podziękowania uczestnikom za frekwencję i aktywność, a w szczególności za to, że każdego dnia pokonując własne słabości wychodzą z domu, przekraczają próg ŚDS, gdzie uczestniczą w zajęciach wspierająco-aktywizujących i włączają się w codzienne obowiązki. Uczestnicy przy wsparciu terapeutów przygotowali dla swoich najbliższych kwiaty, podziękowania, życzenia i pokaz twórczości artystycznej. Grupa teneczna "Nie do wiary" wystąpiła w "Tańcu radości", były też wiersze, piosenki, skecz i playback show.
Działająca przy ŚDS sekcja ogrodnicza dokonała oficjalnego oznaczenia "Kolorowych Rabatek", które pielęgnują systematycznie od wiosny do jesieni.
Wszyscy obecni zostali włączeni do wspólnej zabawy poprzez udział w tańcach integracyjnych i loterii fantowej z nagrodami, wykonanymi w pracowniach terapeutycznych ŚDS.
Było to radosne i ważne święto uczestników, ich rodzin i kadry ŚDS. Takie spotkania są ważnym elementem w budowie oparcia społecznego dla osób z zaburzeniami psychicznymi oraz sposobem na rozwój płaszczyzny wymiany doświadczeń i komunikacji pomiędzy osobami wspierającymi.

Dołączona galeria:

przejdź do galeriiPiknik rodzinny "Bądźmy razem"

opublikowano: 06 czerwca 2016 r.

Serdecznie zapraszamy uczestników ŚDS z bliskimi osobami na tradycyjny piknik z okazji Dnia Rodziny, który odbędzie się 16 czerwca 2016r., od godz. 15.00 na terenie rekreacyjnym przy ŚDS.
Z przyczyn organizacyjnych prosimy uprzejmie o potwierdzenie udziału w imprezie w terminie do 13 czerwca br.

Dołączona galeria:

przejdź do galeriiMajówka

opublikowano: 02 czerwca 2016 r.

Tegoroczną majówkę spędziliśmy na naszych "Kolorowych rabatkach".
W czasie kiedy większość piknikowała sekcja ogrodnicza obsadzała gazony szałwią, astrami i turkami, wyhodowanymi przez p. Anielę. Równolegle odbywał się Turniej Boule, w którym finalnie panie pokonały panów.
Nieprzerwanie pracowali dyżurni z pracowni kulinarnej, serwując nam zapiekane bułki z masłem czosnkowym oraz grillowane kiełbaski i kaszankę z kapustą.
Było aktywnie, radośnie i smacznie.

Dołączona galeria:

przejdź do galeriiPrzygotowania do 24h Rawickiego Festiwalu Sportu

opublikowano: 11 maj 2016 r.

Od blisko 3 lat "Łaziki z ŚDS" uprawiają Nordic Walking w ramach profilaktyki zdrowotnej, prowadzonej przez pielęgniarkę.
Aktualnie grupa przygotowuje się do udziału w 24h Rawickim Festiwalu Sportu.

Dołączona galeria:

przejdź do galeriiVI Powiatowy Dzień Integracji

opublikowano: 08 maj 2016 r.


Aktywnie uczestniczyliśmy w VI Powiatowym Dniu Integracji, odbywającym się w ramach Powiat Rawicz Festiwal.
Członkowie grupy tanecznej "Nie do wiary" zaprezentowali się w "Tańcu radości", występach wokalnych i playback show.
Na stoisku w części wystawienniczej chwaliliśmy się wyrobami rękodzielniczymi, wykonanymi w pracowniach: krawiecko-tkackiej i plastycznej.

Dołączona galeria:

przejdź do galeriiNa 70-leciu Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów

opublikowano: 28 kwietnia 2016 r.

Z przyjemnością uczestniczyliśmy w obchodach 70-lecia Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział w Rawiczu, gdzie zaprezentowaliśmy blok artystyczny: grupa taneczna "Nie do wiary" - premierowy pokaz "Tańca radości", Natalia - playback show, Iwona - występ wokalny.
Zarządowi i członkom Związku życzymy kolejnych efektywnych lat działalności, jednocześnie dziękujemy za zaproszenie na tak wspaniały jubileusz.

Dołączona galeria:

przejdź do galeriiWiosenne warsztaty

opublikowano: 27 kwietnia 2016 r.

Po raz kolejny gościliśmy naszych dobrych znajomych z Zespołu Szkół im. St. Mikołajczyka w Miejskiej Górce na wiosennych warsztatach kreatywno-ruchowo-integracyjnych.

Dołączona galeria:

przejdź do galeriiTurniej "Memory"

opublikowano: 22 kwietnia 2016 r.

25 zawodników wzięło udział w Turnieju komputerowym "Memory" zorganizowanym w ramach zajęć pracowni multimedialnej. Do finału zakwalifikowali się: Sabina, Weronika, Dawid, Andrzej i Marcin.
Gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy wszystkich do aktywnego uczestnictwa w zajęciach komputerowych.

Dołączona galeria:

przejdź do galeriiWiosenne prace sekcji ogrodniczej

opublikowano: 22 kwietnia 2016 r.

W Międzynarodowym Dniu Matki Ziemi nasza sekcja ogrodnicza obchodziła swój pierwszy roczek działalności.
Grupa niecierpliwie wyczekiwała wiosny i z pierwszymi promieniami słońca rozpoczęła wiosenne prace porządkowe na "Kolorowych rabatkach" na terenie rekreacyjnym przylegającym do ŚDS.

Dołączona galeria:

przejdź do galeriiIV Powiatowy Konkurs Plastyczny Malowana Wielkanoc

opublikowano: 14 kwietnia 2016 r.

Pięcioro uczestników z dumą reprezentowało nasz ośrodek na rozstrzygnięciu IV Powiatowego Konkursu Plastycznego pn. "Malowana Wielkanoc" zorganizowanego przez Zespół Szkół im. St. Mikołajczyka w Miejskiej Górce.
Prace naszych artystów: Darka, Natalii, Andrzeja, Jarka i Anity - wykonane w pracowni plastycznej pod kierunkiem p. Darii Janiak - zostały nagrodzone w swojej kategorii I, II miejscem i 3 wyróżnieniami. Takie osiągnięcia są motywacją do dalszej pracy nad doskonaleniem umiejętności malarskich.

Dołączona galeria:

przejdź do galeriiIX Międzyośrodkowy konkurs piosenki

opublikowano: 13 kwietnia 2016 r.

W IX MIędzyośrodkowym konkursie piosenki "Piosenka jast dobra na wszystko" ph. "Kolor w piosence", zorganizowanym przez ŚDS w Żmigrodzie wystąpiły: Aldona z interpretacją "Chodź pomaluj mój świat" i Iwona z piosenką "Czerwone korale". Uczestniczki zostały przygotowane przez terapeutów: Tomasza Garbalińskiego i Alicję Matylę.
Wartym podkreślenia jest fakt, że obie panie włożyły dodatkowe starania w przygotowanie strojów scenicznych, a Iwona swój uszyła w pracowni krawiecko-tkackiej według wskazówek terapeutki Jolanty Turek.
Na towarzyszącym konkursie plastycznym "Kolorowy świat" zaprezentowaliśmy bajecznie kolorową pracę, którą wykonaliśmy w pracowni plastycznej razem z panią Darią Janiak.
To był dzień pełen pozytywnych, artystycznych wrażeń, wróciliśmy do Rawicza w bardzo dobrych nastrojach i pełni energii.

Dołączona galeria:

przejdź do galeriiRocznicowa niespodzianka

opublikowano: 08 kwietnia 2016 r.

Taką oto przepyszną niespodzianką mile zaskoczyła nas dzisiaj Rada Domu, w przeddzień 18 rocznicy przecięcia wstęgi w naszym ośrodku.
Uroczyste otwarcie ŚDS w Rawiczu nastąpiło 9 kwietnia 1998r.

Dołączona galeria:

przejdź do galeriiNa IV Turnieju z jajkiem

opublikowano: 07 kwietnia 2016 r.

Bardzo lubimy naszych sąsiadów z Dziennego Domu Pomocy Społecznej w Rawiczu i dlatego z radością przyjęliśmy ich zaproszenie do udziału w IV Turnieju z jajkiem.
Nad sportowymi zmaganiami czuwały panie: Małgorzata Borowiec i Marta Dąbek a my z zaangażowaniem kibicowaliśmy naszej drużynie w składzie: Aldona, Andrzej, Dawid, Janusz, Marek, Marcin, Natalia.
Dziękujemy organizatorom i wszystkim osobom biorącym udział w tym spotkaniu za wyśmienitą zabawę, bo Wy najlepiej wiecie, że takie inicjatywy są bardzo potrzebne i "ładują akumulatory" na kolejne miesiące roku.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii18 rocznica naszej działalności

opublikowano: 01 kwietnia 2016 r.

Dziś mija nam 18 lat.
Wszystkim życzliwym osobom, które w ciągu tego czasu spotkaliśmy na naszej drodze dziękujemy za:
- uśmiech
- dobre słowo
- wsparcie w codziennym funkcjonowaniu.Finał III edycji konkursu plastycznego pn.: "Tacy sami"

opublikowano: 10 grudnia 2015 r.

Konkurs plastyczny pn. "Tacy sami", organizowany przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Rawiczu rozstrzygnięty - laureaci nagrodzeni. Uroczyste wręczenie nagród i dyplomów odbyło się 9 grudnia 2015r. podczas obchodów VII Gminnego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami.
Laureatami zostali:
Kategoria wiekowa klasy I - III:
I miejsce – Olga Ratajczyk, kl. I , SP Masłowo, II miejsce – Paulina Stefanowska kl. II, SP Masłowo, III miejsce - Nikola Kędzia, kl. III, , SP nr 5 Rawicz.
Wyróżnienia:
Maksymilian Miller, kl. III, SP nr 3 Rawicz, Kasandra Urbańska, kl. I, SP nr 3 Rawicz, Julia Dopierała, kl. I, SP nr 1 Rawicz, Mikołaj Rapior, kl. III, SP nr 1 Rawicz.
Kategoria wiekowa klasy IV - VI:
I miejsce – Julia Olejniczak, kl. VI, SP nr 5 Rawicz, II miejsce – Aleksandra Kubera, kl. VI, SP Masłowo, III miejsce – Aleksandra Walczak, kl. IV, SP nr 1 Rawicz.
Wyróżnienia:
Maria Miłkowska, kl. V, SP Masłowo, Emilia Machowiak, kl. IV, SP nr 5 Rawicz, Oliwia Wojtaszek, kl. V, SP Masłowo, Sara Styza, kl. V, SP Masłowo, Zuzanna Jernaś, kl. IV, SP Masłowo.
Nagroda specjalna zespołu wspierająco-aktywizującego ŚDS w Rawiczu za pracę, która została logo konkursu - Zofia Domaniecka, kl. III, SP Masłowo.
Nagroda specjalna Dyrektora MGOPS w Rawiczu P. Władysławy Czajkowskiej - Konrad Sierakowski, kl. V, SP Masłowo.

Dołączona galeria:

przejdź do galeriiZaproszenie na obchody Gminnego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami

opublikowano: 02 grudnia 2015 r.

Burmistrz Gminy Rawicz, Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Dyrektor Domu Kultury w Rawiczu mają zaszczyt zaprosić osoby z niepełnosprawnościami na uroczystość obchodów
VII GMINNEGO DNIA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI.
Spotkanie odbędzie się w środę 9 grudnia 2015r., o godz. 16.00 w sali widowiskowej Domu Kultury w Rawiczu.

Dołączona galeria:

przejdź do galeriiIII edycja konkursu plastycznego pn. "TACY SAMI"

opublikowano: 06 listopada 2015 r.

Zapraszamy do udziału w III edycji konkursu plastycznego pn. "Tacy sami" - niepełnosprawność widziana oczami dzieci. Konkurs organizowany przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Rawiczu adresowany jest do uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Rawicz.
Ideą konkursu jest stworzenie okazji do: akcentowania obecności osób z niepełnosprawnością w społeczeństwie, rozmowy o ich specyficznych potrzebach oraz propagowania pozytywnego wizerunku.
Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi podczas obchodów VII Gminnego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami w dniu 9 grudnia, godz. 16.00, w Domu Kultury w Rawiczu (sala widowiskowa).
Więcej szczegółów w regulaminie konkursu (załącznik nr 1).

załączniki:

1) regulamin konkursu
2) karta zgłoszenia


Zebranie z rodzicami/opiekunami uczestników

opublikowano: 08 października 2015 r.

W dniu 15 października 2015r. (tj. czwartek) o godz. 13.30 odbędzie się zebranie z rodzicami/opiekunami uczestników korzystających ze świadczeń ŚDS (jadalnia na parterze budynku ŚDS).
Na spotkaniu zostaną omówione zmiany wynikające z rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej w sprawie środowiskowych domów samopomocy z dnia 4 grudnia 2014r., odnoszące się w szczególności do kwestii aktualizacji zaświadczeń lekarskich.
Dodatkowo podsumowane zostaną działania realizowane w 2015r., omówione bieżące sprawy i założenia koncepcyjne na rok 2016."W zdrowym ciele zdrowy duch" Zawody sportowe w DPS Osiek

opublikowano: 06 października 2015 r.

Na zaproszenie Domu Pomocy Społecznej w Osieku uczestniczyliśmy w Zawodach sportowych pn. \"W zdrowym ciele zdrowy duch\". Nasz Dom reprezentowała 4 osobowa drużyna, która z zaangażowaniem brała udział w wyznaczonych konkurencjach i po kilkugodzinnej rywalizacji uplasowała się na II miejscu. W trakcie podsumowania zawodów wszyscy zawodnicy otrzymali zestawy owoców i warzyw. Organizatorom dziękujemy za zaproszenie, serdeczną atmosferę i rywalizację fair-play. Zawodnikom składamy gratulacje sportowego ducha i życzenia wytrwałości w rozwijaniu sportowych pasji.

Dołączona galeria:

przejdź do galeriiŚwiatowy Dzień Uśmiechu

opublikowano: 02 października 2015 r.

Uśmiechy od nas dla wszystkich znajomych i nieznajomych z okazji Światowego Dnia Uśmiechu.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii"Chłopak z gitarą" - obchody Dnia chłopaka

opublikowano: 30 września 2015 r.

Moc atrakcji dla chłopaków ze Środowiskowego Domu Samopomocy przygotowała damska część Domu. Był śpiew, taniec, życzenia, słodkie upominki a na koniec pyszny poczęstunek. Niespodzianką były wybory Mistera ŚDS, którym został Darek. Zwycięzca pokonał 4 konkurentów, osiągając najlepszą punktację w dziedzinach: wiedzowej, sprawnościowej, savoir-vivre oraz smakowej.

Dołączona galeria:

przejdź do galeriiJesień na "Wesołych rabatkach"

opublikowano: 29 września 2015 r.

Na "Wesołe rabatki" zawitała jesień, a na kwiatowe grządki sekcja ogrodnicza, która wykopała cebulki i dokonała nasadzeń róż i piwonii.

Dołączona galeria:

przejdź do galeriiFestyn "Witaj szkoło - bezpieczna pyrka na wesoło"

opublikowano: 27 września 2015 r.

W ostatnią niedzielę września bawiliśmy się na Festynie pn. "Witaj szkoło - bezpieczna pyrka na wesoło", zorganizowanym przez Radę Osiedla Nr 1 Stare MIasto w Rawiczu.
Grupa taneczna "Nie do wiary" wystąpiła przed publicznością zebraną w Parku przy Rawickim Domu Kultury a następnie włączyła się w zabawy integracyjne.
Organizatorom dziękujemy za zaproszenie.

Dołączona galeria:

przejdź do galeriiŚwięto pyry

opublikowano: 23 września 2015 r.

Podczas tegorocznych obchodów "Święta pyry" było: sportowo-ruchowo, plastycznie-kolorowo i kulinarnie-pyrkoserowo, ale przede wszystkim bardzo wesoło.
Wszyscy byli bardzo zaangażowani, szczególnie podczas rzutów pyrkami do celu a 4 uczestników wykazało się 100% celnością. W trakcie części plastycznej powstało kilka barwnych projektów Pomnika pyry. Podsumowaniem tego dnia była zasłużona uczta kulinarna z pyrką w roli głównej, przygotowana przez dyżurnych w ramach terapii kulinarnej.

Dołączona galeria:

przejdź do galeriiXVI Biegi Przełajowe Baszta w Żmigrodzie

opublikowano: 17 września 2015 r.

5 osobowa drużyna, przy licznym wsparciu wiernych kibiców, reprezentowała nasz ośrodek na XVI Zawodach sportowych Baszta, organizowanych przez ŚDS w Żmigrodzie.
I choć w tym roku nie stanęliśmy na podium to byliśmy dumni z wysiłku podjętego przez członków naszej ekipy podczas zmagań sportowych.

Dołączona galeria:

przejdź do galeriiTrwa rekrutacja na Cykl Liderzy Aktywności w projekcie Równi, bo aktywni!

opublikowano: 21 sierpnia 2015 r.

Do udziału w projekcie zapraszamy członków i wolontariuszy organizacji pozarządowych, przedstawicieli grup nieformalnych działających na rzecz osób z niepełnosprawnością, a także członków rodzin i opiekunów osób z niepełnosprawnością, z subregionu leszczyńskiego i poznańskiego (z wyłączeniem miasta Leszna i Poznania).
Cykl Liderzy Aktywności składa się z 3 zjazdów szkoleniowych. Uczestnicy podczas nich zdobędą wiedzę nt. możliwości finansowania działań na rzecz osób z niepełnosprawnością, umiejętności przygotowania projektu o dofinansowanie oraz kompetencje niezbędne do zrealizowania zaplanowanego przedsięwzięcia.
Jako pierwsze odbędzie się szkolenie na temat: „Tworzenie projektów społecznych”:
- w Poznaniu w dniach 26-27.08.2015
/ Centrum Bukowska, Ul. Bukowska 27/29 / 9:00 – 16:00
- w Lesznie w dniach 27-28.08.2015
/ Ul. Pl. J. Metziga 26/6 / 9:00 – 16:00
Szkolenia poprowadzą doświadczone trenerki Centrum PISOP Ewa Gałka oraz Anna Paulina Matczuk.
Projekt współfinansowany ze środków PFRON będących w dyspozycji Samorządu Województwa Wielkopolskiego.
Więcej na ten temat:
http://www.pisop.org.pl/aktualnosci/1265-projekty-spoleczne-zalozenia-i-realizacja

załączniki:

1) formularz zgłoszeniowy
2) program warsztatów w Lesznie 27-28.08.2015r.


FORMA 2015 - Przegląd Teatrów Domów Pomocy Społecznej

opublikowano: 07 sierpnia 2015 r.

15 FORMA - 3 dzień
I etap - wernisaż malarstwa Henryka Żarskiego, podopiecznego DPS w Pakówce;
II etap - Przegląd Teatrów Domów Pomocy Społecznej:
5 grup teatralnych - ŚDS Żmigród, DPS Chumiętki, DPS Osiek, ŚDS Rawicz i DPS Osiek.
Gość specjalny - Przemysław Stippa, aktor teatralny i serialowy, znany z "Barw szczęścia".

Dołączona galeria:

przejdź do galeriiPowiatowy Dzień Integracji 2015

opublikowano: 04 lipca 2015 r.

Reprezentacja ŚDS wzięła udział w V Powiatowym Dniu Integracji, zorganizowanym przez PCPR w Rawiczu w partnerstwie ze stowarzyszeniami z powiatu rawickiego, działającymi na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Członkowie grupy tanecznej "Nie do wiary" zaprezentowali swoje umiejętności taneczne i wokalne. Przygotowaliśmy również stoisko wystawiennicze z rękodziełem wykonanym przez uczestników naszego Domu.

Dołączona galeria:

przejdź do galeriiPiknik rodzinny "Bądźmy razem"

opublikowano: 18 czerwca 2015 r.

Pikinik rodzinny „Bądźmy razem” jest tradycyjnym spotkaniem organizowanym dla uczestników ŚDS i ich bliskich. W tym roku pomimo kapryśnej pogody zgromadził około 60 osób. Podczas piknku uczestnicy otrzymali nagrody i wyróżnienia za systematyczny udział w zajęciach. Wzorem lat ubiegłych I miejsce należało do Kazimierza Hibnera. Tego dnia uczestnicy podziękowali rodzicom i opiekunom za miłość i opiekę, składając życzenia obdarowali kwiatami po czym zaprezentowali swoje umiejętności taneczne i wokalne.
Dodatkową atrakcją spotkania był konkurs na nazwę terenu rekreacyjnego przy ŚDS. Spośród licznych propozycji uczestnicy poprzez głosowanie wybrali „Wesołe rabatki”, zgłoszone przez uczestnika Mariusza Wąsika. Wszystkim dziękujemy za przybycie i do zobaczenia na kolejnym pikniku, może następnym razem z zaproszenia skorzysta również słońce.

Dołączona galeria:

przejdź do galeriiII Babski Sejmik Południowej Wielkopolski pn. "Babskie pasje"

opublikowano: 05 czerwca 2015 r.

Z dumą zaprezentowaliśmy nasze prace na Jarmarku pomysłów podczas II Babskiego Sejmiku Południowej Wielkopolski pn. "Babskie pasje", zorganizowanego z inicjatywy Pani Poseł Bożena Henczyca

Dołączona galeria:

przejdź do galerii"Tanecznym krokiem" II

opublikowano: 25 maj 2015 r.

II Przegląd Taneczny pn. "Tanecznym krokiem" był kontynuacją naszych kilkunastoletnich poszukiwań sposobów na wyrażenie emocji poprzez różnorodne formy artystyczne, okazją do promocji twórczości osób z niepełnosprawnością, wymiany doświadczeń i integracji.
Przegląd otwarła grupa taneczna "Nie do wiary" z ŚDS Rawicz tańcem integracyjnym z szarfami.
Na scenie swoje taneczne pasje zaprezentowało około 70 tancerzy, w 8 zespołach:
• Zespół Szkół im. J. Pawła II Rawicz, grupa Psikus – Taniec do piosenki country Johna Denvera
• ŚDS Gostyń, grupa Luz–Bluz – Kalinka Zumba
• DPS Osiek, grupa Impuls – Taniec do piosenki „Facet to świnia”
• DPS Chumiętki, grupa Jesień – Gold Zumba
• Stowarzyszenie osób sprawnych inaczej, ich rodzin i przyjaciół "Pomocna Dłoń" w Rawiczu – Taniec integracyjny
• DDPS Rawicz, grupa Kolory życia – Czarno-białe show
• DPS Pakówka, grupa Tarat – Piłkarski taniec
• ŚDS Rawicz i Stowarzyszenie "Z nadzieją w przyszłość", grupa Nie do wiary - Belgijka.
Na zakończenie Przeglądu grupy taneczne otrzymały gratulacje i podziękowania za udział w barwnym show.
Do zobaczenia za rok.

Dołączona galeria:

przejdź do galeriiII Przegląd taneczny

opublikowano: 30 kwietnia 2015 r.

Serdecznie zapraszamy grupy taneczne do udziału w II edycji Przeglądu tanecznego dla osób z niepełnosprawnością, w ramach cyklu animacyjnego "Tacy sami". Start: 26.05.2015r., godz. 10.30, sala główna rawickiego Domu Kultury. Liczymy również na aktywną widownię.
Więcej szczegółów (zał. 1)

Dołączona galeria:

przejdź do galerii

załączniki:

1) zaproszenie


VIII Konkurs piosenki pn.: "Piosenka jest dobra na wszystko"

opublikowano: 14 kwietnia 2015 r.

W dniu 14 kwietnia 2015r. uczestniczyliśmy w VIII Przeglądzie piosenki pn.: "Piosenka jest dobra na wszystko", zorganizowanym przez ŚDS w Żmigrodzie. Hasło tegorocznego przeglądu brzmiało: "Piosenka blisko natury". Nasi soliści Iwona i Dawid zaśpiewali 2 piosenki: "W zielonym gaju" i "Białe łabędzie ".

Dołączona galeria:

przejdź do galeriiKapituła V edycji konkursu Wielkopolska Otwarta dla Niepełnosprawnych w Gminie Rawicz

opublikowano: 10 kwietnia 2015 r.

27 marca 2015r. gościliśmy Kapitułę konkursu Wielkopolska Otwarta dla Niepełnosprawnych. Celem wizytacji Kapituły było zapoznanie się z „dobrymi praktykami” na rzecz włączenia społecznego osób z niepełnosprawnościami zgłoszonymi przez Gminę Rawicz. Goście oprócz naszej placówki wizytowali oddziały specjalne Przedszkola Nr 5 w Rawiczu przy SPZOZ Centrum Rehabilitacji Medycznej i Ośrodku Osób Niepełnosprawnych.
Relacja z wizytacji w najbliższą sobotę 11 kwietnia br. o godzinie 19.15 na antenie TVP Poznań.

Dołączona galeria:

przejdź do galeriiSzkolenie pt.: „Powstawanie i funkcjonowanie Rad Działalności Pożytku Publicznego w kontekście Standardów RDPP”

opublikowano: 26 lutego 2015 r.

Centrum PISOP - Partner w Projekcie „Rady Pożytku do STANDARDowego użytku” serdecznie zaprasza do udziału w szkoleniu dotyczącym powstawania oraz funkcjonowania Rad – w kontekście opracowanych niedawno Standardów odwołujących się do tego właśnie organu.
Szkolenie skierowane jest do przedstawicieli organizacji pozarządowych, jednostek samorządu terytorialnego z terenu Powiatu Rawickiego oraz Radnych.
Miejsce: Sala konferencyjna w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Rawiczu, ul. Gen. Grota Roweckiego 4
Data: 06.03.2015, godz. 10.00 – 14.00.
Trenerka: Ewa Gałka, prezeska Centrum PISOP oraz Poznańskiej RDPP.

Bezpośrednio po szkoleniu (w godz. 14 - 16) zapraszamy do udziału w spotkaniu informacyjnym (forma warsztatowa) na temat mikrodotacji, które zostanie przeprowadzone przez doradczynię Centrum PISOP.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o potwierdzenie uczestnictwa do dnia 03.03.2015 r. do godz.12.00. Szczegóły w załącznikach.

załączniki:

1) zaproszenie
2) formularz zgłoszeniowy


Wybory do Rady Domu

opublikowano: 13 lutego 2015 r.
Dołączona galeria:

przejdź do galerii"Serduszko puka..." - Walentynki 2015

opublikowano: 13 lutego 2015 r.
Dołączona galeria:

przejdź do galerii"Pozytywnie zakręcony pączek"

opublikowano: 12 lutego 2015 r.
Dołączona galeria:

przejdź do galeriiII i III miejsce na konkursie plastycznym "Krajobraz zimowy" w ZS w Miejskiej Górce

opublikowano: 10 lutego 2015 r.
Dołączona galeria:

przejdź do galeriiPrzygotowania do Walentynek

opublikowano: 09 lutego 2015 r.
Dołączona galeria:

przejdź do galeriiSpacer w poszukiwaniu zimy

opublikowano: 30 stycznia 2015 r.
Dołączona galeria:

przejdź do galeriiNa "Rodzinnym koncercie" w DDPS

opublikowano: 29 stycznia 2015 r.
Dołączona galeria:

przejdź do galerii"Karnawału czas" w ŚDS

opublikowano: 22 stycznia 2015 r.
Dołączona galeria:

przejdź do galeriiW kinie na "Wkręceni 2"

opublikowano: 20 stycznia 2015 r.
Dołączona galeria:

przejdź do galeriiRada Domu organizuje dyskotekę

opublikowano: 19 stycznia 2015 r.
Dołączona galeria:

przejdź do galeriiBalik karnawałowy

opublikowano: 15 stycznia 2015 r.

Balik zorganizowany przez Stowarzyszenie Dzieci i Osób Niepełnosprawnych w Rawiczu. Zdjęcia wykorzystano dzięki uprzejmości autora M. Heinze.

Dołączona galeria:

przejdź do galeriiNasz wkład podczas 23 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Rawiczu

opublikowano: 11 stycznia 2015 r.
Dołączona galeria:

przejdź do galerii"Pokój jest w Nas!" - Betlejemskie Światło Pokoju od rawickich harcerzy

opublikowano: 23 grudnia 2014 r.

Wzorem ubiegłego roku rawiccy harcerze przekazali nam Betlejemskie Światło Pokoju wraz z życzeniami i okolicznościową kartką z tegorocznym hasłem "Pokój jest w Nas!".

Dołączona galeria:

przejdź do galeriiMamy nowe logo i rollup promujący ofertę usług ŚDS

opublikowano: 22 grudnia 2014 r.
Dołączona galeria:

przejdź do galeriiŻyczenia świąteczne

opublikowano: 21 grudnia 2014 r.
Dołączona galeria:

przejdź do galeriiSpotkanie opłatkowe

opublikowano: 18 grudnia 2014 r.
Dołączona galeria:

przejdź do galeriiPromocja rękodzieła podczas Bożonarodzeniowego Jarmarku Artystycznego w Rawiczu

opublikowano: 14 grudnia 2014 r.
Dołączona galeria:

przejdź do galeriiMikołajki

opublikowano: 05 grudnia 2014 r.
Dołączona galeria:

przejdź do galeriiVI GMINNY DZIEŃ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
i podsumowanie II Edycji konkursu plastycznego „Tacy sami”

opublikowano: 04 grudnia 2014 r.

"Dzisiaj i każdego dnia przełamujemy bariery, otwieramy kolejne drzwi" to hasło przyświecające obchodom VI Gminnego Dnia Osób Niepełnosprawnych, które odbyły się w dniu 3 grudnia 2014r. w Domu Kultury w Rawiczu.
Organizatorami spotkania byli: Burmistrz Gminy Rawicz P. Tadeusz Pawłowski, Dom Kultury w Rawiczu, Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej i Środowiskowy Dom Samopomocy.
W uroczystości wzięło udział około 300 osób (...) czytaj całość w załączniku nr 1.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii

załączniki:

1) VI Gminny Dzień Osób Niepełnosprawnych


Zaproszenie na obchody Gminnego Dnia Osób Niepełnosprawnych

opublikowano: 20 listopada 2014 r.

Burmistrz Gminy Rawicz, Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Dom Kultury w Rawiczu mają zaszczyt zaprosić osoby niepełnosprawne na uroczystość obchodów
VI GMINNEGO DNIA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH. Spotkanie odbędzie się w środę 3 grudnia 2014r., o godz. 16.00 w sali widowiskowej Domu Kultury w Rawiczu.

Dołączona galeria:

przejdź do galeriiII edycja konkursu plastycznego pn. "Tacy sami"

opublikowano: 19 listopada 2014 r.

Zapraszamy do udziału w II edycji konkursu plastycznego pn. "Tacy sami" - niepełnosprawność widziana oczami dzieci i młodzieży. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z Gminy Rawicz.
Ideą konkursu jest stworzenie okazji do: akcentowania obecności osób niepełnosprawnych w społeczeństwie, rozmowy o ich specyficznych potrzebach oraz propagowania pozytywnego wizerunku.
Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród podczas obchodów VI Gminnego Dnia Osób Niepełnosprawnych w dniu 3 grudnia godz. 16.00, w Domu Kultury w Rawiczu (sala widowiskowa).
Więcej szczegółów w regulaminie konkursu (załącznik nr 1).

załączniki:

1) regulamin
2) karta zgłoszenia


Zebranie z rodzicami/opiekunami uczestników

opublikowano: 22 października 2014 r.

W dniu 29 października 2014r. (tj. środa) o godz. 13.00 w ŚDS w Rawiczu odbędzie się zebranie z rodzicami/opiekunami uczestników. Na spotkaniu zostaną podsumowane działania realizowane w 2014r., omówione bieżące sprawy i założenia koncepcyjne na kolejne miesiące.Zawody pływackie dla osób niepełnosprawnych

opublikowano: 16 października 2014 r.

W dniu 14.10.2014r., na pływalni Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rawiczu odbyły się Zawody pływackie dla osób niepełnosprawnych zrzeszonych w stowarzyszeniach z terenu gminy Rawicz oraz uczestników ośrodków wsparcia z powiatu rawickiego. Inicjatywa była kontynuacją cyklu animacyjnego „Tacy sami”, realizowanego przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Rawiczu w partnerstwie ze stowarzyszeniami „Pomocna dłoń” i „Z nadzieją w przyszłość”, w okresie styczeń – grudzień 2014r. Do pomocy włączyli się wolontariusze z I LO w Rawiczu.
Celem imprezy była promocja ochrony zdrowia psychicznego, popularyzacja pływania jako formy rekreacji, aktywna integracja, wymiana doświadczeń i integracja środowisk, obejmujących wsparciem osoby z zaburzeniami psychicznymi, stymulowanie do aktywizacji osób z zaburzeniami psychicznymi poprzez różnorodne formy oddziaływań.
W zawodach rywalizowało 5 drużyn (DPS Pakówka, DPS Osiek, 2 drużyny stowarzyszenie "Pomocna Dłoń", ŚDS Rawicz) łącznie 24 zawodników w 3 konkurencjach: sztafeta, pływanie indywidualne stylem klasycznym i dowolnym.
Zwyciężyła drużyna z DPS w Pakówce, zajmując I miejsce w sztafecie.

Dołączona galeria:

przejdź do galeriiI miejsce na zawodach sportowych Baszta 2014 - przy okazji obchodów 15 lecia ŚDS w Żmigrodzie

opublikowano: 16 września 2014 r.
Dołączona galeria:

przejdź do galeriiZbieramy nakrętki dla Oli w ramach akcji "Każda nakrętka na wagę zdrowia"

opublikowano: 15 września 2014 r.
Dołączona galeria:

przejdź do galeriiUczestnicy ŚDS na Targach Ekonomii Społecznej i Przedsiębiorczości

opublikowano: 06 września 2014 r.
Dołączona galeria:

przejdź do galeriiTargi Ekonomii Społecznej i Przedsiębiorczości

opublikowano: 03 września 2014 r.

Dnia 6 września na rawickim Rynku w godz. 10:00 - 14:00 odbędą się Targi Ekonomii Społecznej i Przedsiębiorczości.
Celem Targów jest promowanie idei ekonomii społecznej i przedsiębiorczości, budowanie partnerstwa lokalnego mającego na celu rozwój wspólnoty lokalnej, tworzenie podstaw rozwoju gospodarki bardziej uspołecznionej.
Imprezą towarzyszącą o godz. 12:00 będzie Narodowe Czytanie z inicjatywy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.
Dzień wcześniej tj. 5 września br. o godzinie 10:00 w kinie "Promień" w Sierakowie k. Rawicza odbędzie się konferencja pod honorowym patronatem Pani Poseł Krystyny Łybackiej, Deputowanej do Parlamentu Europejskiego pn. "STAN OBECNY I PERSPEKTYWY ROZWOJU EKONOMII SPOŁECZNEJ W GMINIE RAWICZ". Konferencję poprzedzi sesja warsztatowa dla organizacji pozarządowych.

Program konferencji oraz szczegóły dotyczące Targów Ekonomii Społecznej i Narodowego Czytania w załączeniu.

Dołączona galeria:

przejdź do galeriiNakrętki dla Oli

opublikowano: 01 sierpnia 2014 r.
Dołączona galeria:

przejdź do galerii"W zdrowym ciele zdrowy duch" - rozgrywki sportowe z Seniorami z DDPS w Rawiczu

opublikowano: 16 lipca 2014 r.
Dołączona galeria:

przejdź do galeriiPowiatowy Dzień Integracji w Jutrosinie

opublikowano: 13 lipca 2014 r.
Dołączona galeria:

przejdź do galerii14 Ogólnopolski Przegląd Sztuki Współczesnej FORMA 2014 - Przegląd Teatrów Domów Pomocy Społecznej

opublikowano: 04 lipca 2014 r.
Dołączona galeria:

przejdź do galeriiPiknik rodzinny "Bądźmy razem"

opublikowano: 17 czerwca 2014 r.
Dołączona galeria:

przejdź do galerii'Każda nakrętka na wagę zdrowia"

opublikowano: 16 czerwca 2014 r.

To akcja charytatywna, której celem jest zebranie funduszy dla niepełnosprawnej 9-letniej Oli Skotarek z Łąkty, z przeznaczeniem na przeprowadzenie operacji neurologicznej.

Zbiórka nakrętek prowadzona będzie dwutorowo:
1-przez wolontariuszy,
2-można również dostarczać do MGOPS w Rawiczu (ul. Gen. Grota Roweckiego 4a, od poniedziałku do piątku, w godz. 8-14 - informacja w sekretariacie).

Zbierane są zużyte plastiki, m.in.: zakrętki po napojach, wodach, płynach, szamponach, kawie, herbacie, zatyczki, korki, przykrywki, dekle, łyżeczki, miarki, opakowania po jajkach niespodziankach, kremach, szamponach, artykułach spożywczych oraz tubki i inne elementy plastikowe z oznaczeniami (najczęściej w trójkącie): PP, PE, LDPE, HDPE, uszkodzone zabawki, skrzynki np. po napojach.
Zbierane rzeczy muszą być pozbawione metalowych elementów i innych zanieczyszczeń. Nie można wrzucać metalowych zakrętek i kapsli oraz zakrętek ze spryskiwaczy np. do mycia szyb, które zawierają metalowe sprężynki.

Zachęcamy do włączenia się do akcji i z góry dziękujemy za pomoc
organizatorzy akcji MGOPS i ŚDS w Rawiczu oraz wolontariuszki "Dziewczyny
z drużyny" z Łaszczyna.X Turniej o tytuł Mistrza gry w kości

opublikowano: 10 czerwca 2014 r.
Dołączona galeria:

przejdź do galeriiPlener fotograficzny

opublikowano: 05 czerwca 2014 r.
Dołączona galeria:

przejdź do galeriiVIII Turniej gier stolikowych

opublikowano: 23 maj 2014 r.
Dołączona galeria:

przejdź do galerii"Muzyka częścią mnie" - na koncercie w Zespole Szkół w Miejskiej Górce

opublikowano: 22 maj 2014 r.
Dołączona galeria:

przejdź do galeriiNa przedstawieniu „Zemsty” w ramach „Tygodnia Bibliotek”

opublikowano: 19 maj 2014 r.
Dołączona galeria:

przejdź do galeriiGrupa Nordic Walking na IV 24h Rawickim Festiwalu Sportu

opublikowano: 17 maj 2014 r.
Dołączona galeria:

przejdź do galerii"Jaka to melodia"

opublikowano: 30 kwietnia 2014 r.
Dołączona galeria:

przejdź do galerii"Memory" - rozgrywki komputerowe

opublikowano: 28 kwietnia 2014 r.
Dołączona galeria:

przejdź do galeriiŚniadanie Wielkanocne i Misterium Męki Pańskiej "Chrystus Zmartwychwstał"

opublikowano: 16 kwietnia 2014 r.
Dołączona galeria:

przejdź do galerii"Wielkanocny mazurek" - konkurs kulinarny

opublikowano: 15 kwietnia 2014 r.
Dołączona galeria:

przejdź do galeriiII "Turniej z jajkiem" w DDPS w Rawiczu

opublikowano: 10 kwietnia 2014 r.
Dołączona galeria:

przejdź do galeriiWystawa prac uczestników ŚDS, towarzysząca Konferencji "Oblicza zdrowia psychicznego"

opublikowano: 08 kwietnia 2014 r.
Dołączona galeria:

przejdź do galerii"Piosenka jest dobra na wszystko" - VII Międzyośrodkowy Konkurs piosenki w Żmigrodzie

opublikowano: 08 kwietnia 2014 r.
Dołączona galeria:

przejdź do galerii"Wokół tradycji" - warsztaty wielkanocne z uczniami klasy specjalnej gimnazjum z Miejskiej Górki

opublikowano: 02 kwietnia 2014 r.
Dołączona galeria:

przejdź do galerii"Wiosna tuż, tuż ..."

opublikowano: 21 marca 2014 r.
Dołączona galeria:

przejdź do galeriiNordic Walking

opublikowano: 12 marca 2014 r.
Dołączona galeria:

przejdź do galerii"Czy te oczy mogą kłamać?" - obchody Dnia Kobiet

opublikowano: 11 marca 2014 r.
Dołączona galeria:

przejdź do galeriiWiosenna dyskoteka

opublikowano: 04 marca 2014 r.
Dołączona galeria:

przejdź do galerii"W pogoni za światłem" - udział w wystawie malarstwa T. Bzdęgi

opublikowano: 28 lutego 2014 r.
Dołączona galeria:

przejdź do galerii"W oczekiwaniu na wiosnę" - konkurs dla grup

opublikowano: 26 lutego 2014 r.
Dołączona galeria:

przejdź do galerii"Serduszko puka ..." - Walentynki

opublikowano: 20 lutego 2014 r.
Dołączona galeria:

przejdź do galeriiObchody 15-lecia Stowarzyszenia Dzieci i Osób Niepełnosprawnych

opublikowano: 19 lutego 2014 r.
Dołączona galeria:

przejdź do galerii"Wspomnień czar"

opublikowano: 18 lutego 2014 r.
Dołączona galeria:

przejdź do galerii"Świąteczne drzewko" - rozstrzygnięcie II Powiatowego konkursu plastycznego

opublikowano: 29 stycznia 2014 r.
Dołączona galeria:

przejdź do galeriiZimowy spacer

opublikowano: 28 stycznia 2014 r.
Dołączona galeria:

przejdź do galerii"Karnawału czas" - bal maskowy

opublikowano: 21 stycznia 2014 r.
Dołączona galeria:

przejdź do galerii"Świąteczny piernik"- konkurs na najpiękniej udekorowany piernik

opublikowano: 17 stycznia 2014 r.
Dołączona galeria:

przejdź do galerii"Hej kolęda"

opublikowano: 14 stycznia 2014 r.
Dołączona galeria:

przejdź do galeriiWolontariusze WOŚP 2014

opublikowano: 13 stycznia 2014 r.
Dołączona galeria:

przejdź do galeriiŻyczenia

opublikowano: 24 grudnia 2013 r.Betlejemskie Światełko Pokoju od Ambasadorów BŚP 2013 - harcerzy z 12 Drużyny Harcerskiej "Watra" z Izbic

opublikowano: 23 grudnia 2013 r.
Dołączona galeria:

przejdź do galeriiRADA DOMU

opublikowano: 10 grudnia 2013 r.

Podział funkcji Rady Domu:

Przewodniczący - Jarosław Hanak
Z-ca przewodniczącego - Sabina Bielicka
Skarbnicy - Walentyna Pityńska, Kazimierz Hibner
Członkowie - Anita Pietrzak, Aniela Walkowiak, Andrzej Siatka

Zebrania Rady Domu odbywać się będą w środy o godz. 9.30V GMINNY DZIEŃ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

opublikowano: 05 grudnia 2013 r.

Około 200 osób niepełnosprawnych skorzystało z zaproszenia Burmistrza Gminy Rawicz oraz Dyrektorów Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej i Domu Kultury w Rawiczu i wzięło udział w obchodach V Gminnego Dnia Osób Niepełnosprawnych. W większości byli to członkowie rawickich stowarzyszeń: Stowarzyszenia Osób Sprawnych Inaczej, ich Rodzin, Przyjaciół „Pomocna Dłoń”, Stowarzyszenia Dzieci i Osób Niepełnosprawnych, Stowarzyszenia „Z Nadzieją w Przyszłość”, Stowarzyszenia Rawicki Klub „Amazonka” ale także członkowie Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, słuchacze Rawickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, uczniowie Zespołu Szkół im. JP II w Rawiczu oraz uczestnicy ośrodków wsparcia: Dziennego Dom Pomocy Społecznej i Środowiskowego Dom Samopomocy w Rawiczu. Gośćmi specjalnymi były przedszkolaki z oddziału integracyjnego Niepublicznego Przedszkola "tuptup" w Miejskiej Górce.
Z życzeniami przybyli proboszczowie rawickich parafii, przedstawiciele samorządu Gminy i Powiatu, kierownicy jednostek organizacyjnych oraz sympatycy działań w obszarze pomocy społecznej. Wiele serdecznych słów skierowano zarówno do zebranych na sali osób niepełnosprawnych jak również ich opiekunów.
Podczas części artystycznej uczestników imprezy bawili: grupa taneczna „Nie do wiary” ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Rawiczu, zespół wokalny „Zielone ogórki” z Zespołu Szkół im. JP II w Rawiczu, chór „Quo vadis” z Gimnazjum Nr 1 w Rawiczu oraz Franek Garbaliński.
Tradycyjnie o wystrój sali i stołów zadbała kadra i uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy.
Nieocenioną pomoc w obsłudze spotkania okazali wolontariusze z Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu, którzy jednocześnie z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza otrzymali życzenia i podziękowania od Dyrektora M-G OPS w Rawiczu p. Władysławy Czajkowskiej.
Na zakończenie imprezy konferansjer p. Tomasz Garbaliński zaprosił wszystkich zebranych do wspólnej zabawy i śpiewu znanych piosenek biesiadnych oraz rozrywkowych.

Dołączona galeria:

przejdź do galeriiZaproszenie na obchody Gminnego Dnia Osób Niepełnosprawnych

opublikowano: 22 listopada 2013 r.

Burmistrz Gminy Rawicz, Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Dom Kultury w Rawiczu mają zaszczyt zaprosić osoby niepełnosprawne na uroczystość obchodów V GMINNEGO DNIA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH. Spotkanie odbędzie się w czwartek – 5 grudnia 2013r. o godz. 11.00 w sali widowiskowej Domu Kultury w Rawiczu.

załączniki:

1) V GMINNY DZIEŃ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH


"Święto pyry"

opublikowano: 10 października 2013 r.
Dołączona galeria:

przejdź do galeriiOkiem reportera - Jesienny spacer

opublikowano: 09 października 2013 r.
Dołączona galeria:

przejdź do galeriiPoloneza czas zacząć ...
„Mickiewicz w Konarzewie - tradycje i obyczaje”

opublikowano: 06 października 2013 r.
Dołączona galeria:

przejdź do galerii"Jesteś mężczyzną" - kabaretowy show

opublikowano: 30 września 2013 r.
Dołączona galeria:

przejdź do galeriiZawody sportowe "Baszta 2013" w Żmigrodzie

opublikowano: 19 września 2013 r.
Dołączona galeria:

przejdź do galeriiDzień Rodziny

opublikowano: 16 września 2013 r.

Od 15 lat tradycją Środowiskowego Domu Samopomocy jest letni piknik rodzinny dla uczestników zajęć i ich bliskich. W tegorocznym, zorganizowanym 11 września na terenie rekreacyjnym przy ŚDS, wzięło udział ponad 50 osób. Spotkanie było okazją do wyróżnienia 5 uczestników za dobrą frekwencję na zajęciach, jednak bezkonkurencyjny w tej kategorii od kilku lat pozostaje pan Kazimierz Hibner.
W dalszej części zaprezentowała się grupa taneczna „Nie do wiary” w układzie „Waka waka” oraz dwie uczestniczki Iwona Kubisiak i Paulina Giezek w piosenkach przy akompaniamencie muzykoterapeuty. Rodzice i opiekunowie otrzymali od swoich podopiecznych kwiaty oraz podziękowania za troskę okazywaną każdego dnia. Wszyscy uczestnicy spotkania zostali poczęstowani potrawami, przygotowanymi specjalnie na tę okazję w ramach zajęć pracowni kulinarnej i zaproszeni do zabawy tanecznej. Takie spotkania sprzyjają nawiązywaniu i podtrzymaniu trwałych relacji osób o podobnych doświadczeniach dnia codziennego, są jednocześnie okazją do promocji twórczości uczestników ŚDS.

Dołączona galeria:

przejdź do galeriiPowiatowy Dzień Integracji 2013

opublikowano: 07 września 2013 r.
Dołączona galeria:

przejdź do galerii"Forma 2013" - przegląd teatrów Domów Pomocy Społecznej

opublikowano: 06 września 2013 r.
Dołączona galeria:

przejdź do galeriiWystęp podczas imprezy integracyjnej pn.: „Rodzinne Chazy”

opublikowano: 28 lipca 2013 r.
Dołączona galeria:

przejdź do galeriiWybory do Rady Domu

opublikowano: 02 lipca 2013 r.


W dniu 27.06.2013r. odbyły się wybory do Rady Domu. W głosowaniu wzięło udział 21 uczestników. Wybrano 7 członków nowej Rady Domu, która zbierze się po raz pierwszy we wrześniu br. w celu podziału funkcji oraz zaplanowania pracy.IX Turniej o tytuł Mistrza gry w kości

opublikowano: 18 czerwca 2013 r.
Dołączona galeria:

przejdź do galerii"Majówka"

opublikowano: 10 czerwca 2013 r.
Dołączona galeria:

przejdź do galeriiIntegracyjny Dzień Dziecka

opublikowano: 29 maj 2013 r.
Dołączona galeria:

przejdź do galerii"W zdrowym ciele zdrowy duch" - turniej sportowy z seniorami z DDPS

opublikowano: 14 maj 2013 r.
Dołączona galeria:

przejdź do galeriiVII Turniej gier stolikowych

opublikowano: 09 maj 2013 r.
Dołączona galeria:

przejdź do galerii"Witaminowa sałatka" - konkurs kulinarny

opublikowano: 30 kwietnia 2013 r.
Dołączona galeria:

przejdź do galerii"Turniej z jajem"

opublikowano: 23 kwietnia 2013 r.
Dołączona galeria:

przejdź do galeriiWspominki

opublikowano: 18 kwietnia 2013 r.
Dołączona galeria:

przejdź do galerii15-lecie działalności Środowiskowego Domu Samopomocy w Rawiczu

opublikowano: 17 kwietnia 2013 r.

15 lat minęło …

Pod takim hasłem obchodzono w dniu 10 kwietnia 2013r. 15-lecie działalności Środowiskowego Domu Samopomocy w Rawiczu.
Z życzeniami przybyli Starosta Powiatu Rawickiego, Burmistrz Gminy Rawicz, Proboszcz Parafii p.w. Chrystusa Króla i Zwiastowania NMP, dyrektorzy i kierownicy instytucji współpracujących z ŚDS oraz przewodniczący organizacji pozarządowych, działających na rzecz osób niepełnosprawnych. Gośćmi specjalnymi uroczystości byli uczestnicy ŚDS wraz ze swoimi bliskimi.(...) czytaj całość w załączniku nr 1.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii

załączniki:

1) 15-lecie działalności Środowiskowego Domu Samopomocy w Rawiczu


"Ach ta Maryla" - VI konkurs piosenki w Żmigrodzie

opublikowano: 11 kwietnia 2013 r.
Dołączona galeria:

przejdź do galeriiWielkanocna tradycja

opublikowano: 29 marca 2013 r.
Dołączona galeria:

przejdź do galeriiIX Turniej tenisa stołowego

opublikowano: 26 marca 2013 r.
Dołączona galeria:

przejdź do galeriiNa wystawie wielkanocnej

opublikowano: 23 marca 2013 r.
Dołączona galeria:

przejdź do galeriiPierwszy dzień wiosny

opublikowano: 21 marca 2013 r.
Dołączona galeria:

przejdź do galeriiWarsztaty wielkanocne

opublikowano: 20 marca 2013 r.
Dołączona galeria:

przejdź do galeriiUWAGA! KONKURS PLASTYCZNY

opublikowano: 13 marca 2013 r.

Z okazji 15-lecia Środowiskowego Domu Samopomocy w Rawiczu zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym pn.: „TACY SAMI” - niepełnosprawność widziana oczami dzieci i młodzieży.

Ideą konkursu jest stworzenie okazji do: akcentowania obecności osób niepełnosprawnych w społeczeństwie, rozmowy o ich specyficznych potrzebach oraz propagowania pozytywnego wizerunku.
Szczegółowe informacje w regulaminie konkursu (załącznik nr 1).

załączniki:

1) regulamin konkursu
2) karta zgłoszenia


Poetyckie przywołanie wiosny

opublikowano: 13 marca 2013 r.
Dołączona galeria:

przejdź do galeriiDzień kobiet

opublikowano: 08 marca 2013 r.
Dołączona galeria:

przejdź do galeriiV Turniej

opublikowano: 25 lutego 2013 r.
Dołączona galeria:

przejdź do galerii„Zakochani są wśród nas” – dyskoteka walentynkowa

opublikowano: 13 lutego 2013 r.
Dołączona galeria:

przejdź do galerii„Karnawału czas” - bal kotylionowy

opublikowano: 01 lutego 2013 r.
Dołączona galeria:

przejdź do galerii„Idziemy z kolędą”

opublikowano: 18 stycznia 2013 r.
Dołączona galeria:

przejdź do galeriiObchody IV Gminnego Dnia Osób Niepełnosprawnych

opublikowano: 21 grudnia 2012 r.

Dn. 14 grudnia 2012r. w Domu Kultury w Rawiczu odbyły się obchody IV Gminnego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Organizatorami imprezy byli Burmistrz Gminy Rawicz, Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Dom Kultury w Rawiczu. (...) czytaj całość w załączniku nr 1.

Dołączona galeria:

przejdź do galerii

załączniki:

1) Obchody IV Gminnego Dnia Osób Niepełnosprawnych


projekt postaw na tak

projekt postaw na tak

rodzina 500+

Get Adobe Flash player 
   


   
 

 
Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rawiczu, ul. Grota Roweckiego 4a, 63-900 Rawicz, tel. (65)545-40-37

 
Korzystając z serwisu akceptujesz zasady wykorzystania plików cookies. więcej informacji